تبلیغات
ورزگ نیوز - انتخاب یک بانوی ورزگی جهت حضوردرتیم والیبال استان
سال1397سال حمایت ازکالای ایرانی برشمامبارک
انتخاب یک بانوی ورزگی جهت حضوردرتیم والیبال استان
1395/04/21 ساعت 17:17 | نوشته ‌شده به دست سیدمحمد علوی
سیدمسعود اسماعیل زاده مسول ورزش ورزگ  این طورگزارش می دهند:انتخاب بانوی ورزگی سر کار خانم حق بین جهت تیم والیبال استان خراسان جنوبی و حضور این بزرگوار در تمرینات تیم استان جهت شرکت در مسابقات کشوری
نظرات توهین آمیز به شخص و یا گروه خاص و یا بر هم زننده آرامش سایت منتشر نخواهد شد.
یه ورزگی 1395/05/16 21:33
سلام.
حرف پیامبر و امامان معصوم را رها کرده اید و از سخنان رهبر برای خودتون کلاه شرعی درست میکنین درسته رهبر مرجع تقلید هستن ولی معصوم که نیستن.
از شما که طلبه هستین بعیده به این موضوعات افتخار میکنن .
لطفا حذفش کنین
سیدمحمد علوی پاسخ داد:
آیا بنده حرف پیغمبر(صل الله علیه وآله) وامامان را قبول نکرده ام ؟؟مگرکلام این مرجع تقلید که ولی امرمسلمین هستندمخالف باکلام معصوم است؟؟ اگرکلام رهبربا کلام امامان مخالف است شمادرست می گوئید البته باید ثابت کنیدمگرخود امام زمان(عج) نگفتن درحوادث واقعه به روات احادیث مراجعه کنید مگرشما ازآیت الله بهجت ودیگرمراجع مثل ایت الله نوری که به رهبری ایشون افتخارمیکنن بیشتر میفهمیدآقای نوری فرمودند خامنه ای کوثراست دشمن او ابتراست خواهشا یک کم فکرکنید روی تعصب که نمیشه حرف زد اگرشخصی خلافی کرد نمیشه بگوئیم هیچ کس حق ندارد ورزش کندورزش بارعایت حجاب اسلامی هیچ اشکالی نخواهد داشت بشرطی که درحضورنامحرم نباشدحرف بنده به هیچ وجه کلاه شرعی نیست آنقدرکه شما ازدین می فهمید بنده هم می فهمم-بنده هیچ گاه به ترویج بی حجابی افتخارنکرده ام یه خبرساده بدون تصویرمنتششرشده بنده کاراین ورزشکارراهم تایید نکردم که آیا ایشان مسائل شرعی رارعایت کرده اند یانه ؟مگرمن گفته ام شما دختران خود رابه ورزش بفرستید تادربرابرنامحرمان به ورزش مشغول شوند؟؟ مملکت صاحب دارد چرادادهیچ مرجع تقلیدی درنیامده واعتراض به مسابقات المپیک نکرده نکنه شما ازمراجع تقلید هم جلوزده اید؟؟ تمام مراجع شاگرد معصومین هستند واگرقرارباشد مابگوییم این مرجع معصوم نیست پس نمی شود به فتوای هیچ مرجع تقلیدی به این بهانه که معصوم نیست عمل کنیم این به این معنا هست که احتمال اشتباه هست نمیشه صدرصدبه فتوا وحرف اوعمل کرد؟؟آیا متوجه هستید چه می گوییم ؟؟بنده فقط روی این حرف ایستاده ام که حرف شما کاملا غلط است که می گویید چون ایشان معصوم نیست کلامشان حجت نیست-خود امام زمان(عج)به اون عالم فرمودندشمافتوابدهید اگراشتباهی باشد مادرستش میکنیم درقضیه دفن فرزند همراه مادری که ازدنیا رفت
1395/04/26 15:04
بانوی ملی پوش تیراندازی با تقدیم مدال خود به رهبر معظم انقلاب:
افتخار می‌کنم که با حجاب اسلامی در مسابقات شرکت می‌کنم نجمه خدمتی و مه لقا جام بزرگ دو بانوی قهرمان ایران اسلامی که موفق به کسب مدال های طلا و نقره در مسابقات انتخابی المپیک آسیایی هند شدند ، این مدال های ارزشمند را به رهبر معظم انقلاب تقدیم کردند.
وی با بیان اینکه من در مسابقات جام جهانی آذربایجان سهمیه المپیک را کسب کردم و افتخار می کنم که به عنوان دختر مسلمان ، با حجاب اسلامی در مسابقات شرکت می کنم و بر روی سکوی قهرمانی می روم ، افزود: رهبر معظم انقلاب از بانوان ورزشکار حمایت می کنند و از خوشحالی ایشان خوشحال می شوم که به مناسبت دهه فجر این مدال طلا را به مقام معظم رهبری تقدیم کردم و امیدوارم ما را دعا کنند تا در المپیک موفق شویم .
گفتنی است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در سال 1392 پس از اهدای مدال مریم هاشمی ، خطاب به این بانوی قهرمان گفتند: شما با نمایش شخصیت و هویّت زن مسلمان ایرانی نشان دادید که در میادین ورزشی نیز یک زن مسلمان می‌تواند با حفظ حجاب و حدود دینی، حضوری مقتدر و عزت‌آفرین داشته باشد.
رهبر انقلاب دفاع علنی این بانوی ورزشکار از جمهوری اسلامی را امتیاز دیگری برای وی برشمردند و افزودند: یکی از برنامه‌های ثابت جنگ روانی دشمنان علیه جمهوری اسلامی، القای این ادعای نادرست است که نخبگان عرصه‌های مختلف با نظام اسلامی میانه‌ای ندارند که شما با اقدام خود، وابستگی به نظام اسلامی را از یک سکوی جهانی اعلام کردید.
ایشان نفس حضور جوانان ورزشکار ایران اسلامی در میادین بین‌المللی را ارزشمند دانستند و افزودند: خدا را به خاطر وجود جوانانی همانند شما شکر می‌کنم.
1395/04/24 11:05
بدون تعصب و بادقت بخوان: که ...

آیا این خانم و مردان وابسته به او و کسانیکه زمینه این کارها را برای او فراهم نموده اند فردای قیامت برای قرآن و پیامبر صلی الله علیه وآله چه جوابی خواهند داشت؟؟؟؟

قرآن می فرماید: ای پیامبر به زنان و دختران خود و زنان مومن بگو:
چادرهایشان رابپوشند تا به عفت و پاکدامنی شناخته شوندو از اذیت و آذار (هوسرانان) در امان باشند... سوره احزاب آیه 59
آیات دیگر مربوط به زنان و مردان نامحرم:احزاب 32 و 53 و 55-نور31 و 30

و چه جوابی به امیر المونین (صلوات الله علیه )خواهند داد؟؟؟؟ که می فرمایند:
آیا حیا نمی کنید زنان شما به بازار می روند و با مردها تماس دارند؟؟؟ ( کتاب وسائل الشیعه جلد14 ص 174 حدیث 1و2)

وچه جوابی به دختر پیامبر (صلوات الله علیه و آله)خواهند داد که وقتی حضرت رسول (صلوات الله علیه وآله)سوال فرمودند بهترین چیز برای زن چیست ؟ فاطمه زهرا (صلوات الله علیها )فرمودند: بهترین چیز برای زن آنست که مرد نامحرم اورا نبیند و او هم مرد نامحرم را نبیند.

و در برابر مرد کور ظاهر نمی شوند که او رانبینند. کتاب بحار النوار 104/38.

ای مردان مردانگی و غیرت به کجا رفته ؟؟ وزارت ورزش هر غلطی کرد . ما چرا؟؟
ای مسلمانان آیا افتخار ما این گونه زنانند ؟؟؟
یا افتخار ماحضرت زهرا (صلوات الله علیها )نیست؟؟؟؟
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر
امیر المومنین می فرمایند : زنان را در حجاب و پوشش نگاه دار زیرا زن گل است نه قهرمان و کار فرما. ( نهج البلاغه نامه 31)

برای اطلاع بیشتر از بحث حجاب به کتاب : (حجاب عزت است یا اسارت )نوشته محمد صادق ذبیحی انتشارات پیام طوس مراجعه شود.
سیدمحمد علوی پاسخ داد:
باکمال احترام برای شما برادربزرگواراولا باید به عرض شما برسانم انتشار یک خبربه معنای قبول صحت وبطلان یک کارنیست دوماتمام آنچه شما مرقوم فرموده اید صحیح است سوماخود بانوان باید مواظب شونات ومسائل حجابشان باشند ورزش باحفظ حجاب اسلامی مشکلی ندارد هرچه باشد من وشما ازرهبرانقلاب که خود مرجع تقلیدوولی فقیه هستند بیشتر نمی فهمیم بهتر هست نظر ایشان رادرمورد ورزش بانوان هم بدانیم
ورزش بانوان از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

بیانات مقام معظم رهبری در جمع بانوان فاتح قله اورست در تاریخ 1384/8/30
خیلی خوشحالم که یک بار دیگر با شما کوهنوردان عزیز ملاقات میکنم. اهمیت فوق‌العاده‌یی که دیدار این دفعه دارد، این است که در جمع شما ورزشکاران سرافراز، خانم‌های فاتح قله اورست هم حضور دارند. واقعاً انسان احساس افتخار میکند از این‌که زنان جوانِ باایمان ما یک چنین حرکت عظیم و ارزشمندی را میتوانند به وجود بیاورند و مایه‌ی افتخار برای جامعه‌ی ایرانی بشوند.

من خبر را که شنیدم، لذت بردم؛ وقتی هم که عکس‌های صعود خانم‌ها را دیدم که در ارتفاع ظاهراً هشت هزار و هشتصد و خرده‌یی ایستاده بودند و پرچم «یا فاطمةالزهراء» را دست‌شان گرفته بودند، واقعاً بیشتر احساس افتخار کردم. حقاً عظمت این کار خیلی زیاد است. مطمئناً بسیاری از مستمعان و بینندگان این برنامه‌ها نمیتوانند حس کنند که چقدر اراده و نشاط جسمی و روحی لازم است تا یک انسان را در آن هوای نامساعد، در آن فشار شدید، با آن همه موانع و بدون هیچ تماشاچی، به آن‌جا برساند. در میدان فوتبال یا والیبال یا بسکتبال یا ورزش‌هایی که جلوی چشم مردم انجام میگیرد، این همه تماشاچی ایستاده‌اند، کف میزنند، تشویق میکنند، نگاه میکنند؛ اما در غربت کوهستان، آن هم در آن نقطه‌ی دور از دسترس، آن هم بین این دره‌ها و برج‌های یخ و آن هوای نامساعد، زن شجاع و بااراده‌یی حرکت میکند و قصدش این است که این قدرت و نیروی پنهان در جسم و وجود و روح خودش را استخراج کند و به معرض بروز و ظهور برساند؛ خیلی عظمت دارد؛ خیلی کار بزرگی است. من تجلیل از شماها را وظیفه‌ی خودم میدانم و حقاً و انصافاً باید عظمت این کار به مردم نشان داده بشود. این کار از دو، سه نظر اهمیت دارد:

یکی، همین بُعدی است که فرمودند؛ بُعد تبلیغی و نمایشی عظیم این کار در سطح جهان. این، یک نمایش عظیمی است. نمایش فقط به معنای بازی کردن نیست؛ نمایش یعنی مکنونات یک ملت را، انسان جلوی چشم مردم دنیا قرار بدهد تا آن را به چشم ببینند. با حرف، با زبان، خیلی ادعاها میشود کرد. اگر یک ملتی بتواند آنچه را که میگوید - اگر میگوید شجاعم، اگر میگوید به فرهنگ خود مطمئن و دلگرمم، اگر میگوید قدرت تربیت انسان‌های بزرگ را دارم، اگر میگوید در من عزم و اراده موج میزند؛ اینها را همه‌ی ملت‌ها میتوانند بگویند - در یک میدانی نشان بدهد و جلوی چشم مردم دنیا بگیرد، ارزش این کار از ده‌ها کتابی که در فضیلت این ملت نوشته بشود، بیشتر است. حالا ما بگوییم بانوی مسلمان ایرانی چنین و چنان است؛ این حرف است؛ میتواند مخاطب ما را قانع بکند، میتواند قانع نکند؛ اما وقتی بانوی مسلمان ما در یک چنین میدانی یا در میدان‌های بزرگ مشابه‌اش - همان‌طور که ذکر کردند، در میدان نبرد، در میدان حماسه و ایثار، در میدان سیاست، در میدان مدیریت‌های کلان کشور یا در میدان علم - خودش را نشان داد، این کار از ده‌ها کتاب، از صدها ورق، از هزارها سطر نوشته ارزشش بیشتر است. این، تجسم واقعیت است؛ این، تبلور آن چیزی است که وجود دارد؛ چشم‌شان را که نمیتوانند منکر بشوند. کاری که میتوانند بکنند، این است که در تبلیغات آن را منعکس نکنند؛ کما این‌که نمیکنند و نکرده‌اند؛ اما ما خودمان باید در تبلیغات‌مان این را منعکس کنیم. شما آقایان مسؤولان این فدراسیون و مسؤولان سازمان تربیت بدنی تلاش کنید که صدا و سیما حق این قضیه را بدرستی ادا کند؛ همچنانی که در مورد برخی از ورزش‌های دیگر حق آن ورزش بدرستی ادا میشود.

یک بُعد دیگر این کار، جنبه‌ی معنوی و روانی قضیه است. همچنان که عروج و صعود به قله‌های بزرگ از سوی نخبگان، افراد متوسط را به دامنه‌ها میکشاند - من بارها این را گفته‌ام - و لذا احترام به قهرمان، شخص‌پرستی نیست، تشویق انسان‌هاست برای حرکت به این سمت - که فوایدی برای کشور دارد - در زمینه‌های معنوی هم همین‌طور است؛ یعنی وقتی ما اراده و عزم یک جوان مسلمان یا یک بانوی مسلمان را تجسم میدهیم و نشان میدهیم که چه عزم راسخی او را به این عرصه کشانده، این، تقویت اراده را در سطوح متوسط جامعه زمینه‌سازی میکند. البته در این کار، فضایل اخلاقی دیگری هم وجود دارد: کار دسته‌جمعی، توکل، اعتماد به نفس؛ همه‌ی اینها خصوصیاتی است که آمیخته‌یی از همه‌ی این خصوصیات در وجود یک ورزشکار که چنین کارهای بزرگی را انجام میدهد، نشان داده میشود؛ یعنی در واقع یک مجموعه‌ی در هم تنیده‌یی از احساسات درست، از خُلقیات والا در یک ورزشکاری که به یک چنین ورزش بزرگی و کار بزرگی دست میزند، هست.

بُعد سوم قضیه، جنبه‌ی ورزشی است. کوهنوردی یعنی عروج به قله‌هایی که در کشور ما به طور فراوان وجود دارد. کوهنوردی ورزشی است در اختیار همه؛ باید مردم بروند ورزش کنند؛ باید مردم به این ارتفاعات شمال تهران یا به ارتفاعات فراوانی که در اغلب نقاط کشور وجود دارد، بروند و از این هوای پاک، از این کوهستانِ خداداده، استفاده کنند. بنابراین، برای تشویق مردم، بهترین کار نشان دادن همین کاری است که این خانم‌ها و این آقایان انجام دادند. این بُعد سوم، در واقع تشویق به ورزش عمومی است. یک کشور و یک ملت، باید سلامت جسمانی خودش را تأمین کند و ورزش در تحقق این مسأله خیلی مهم است.

اشاره کردند به جنبه‌ی فرهنگی ورزش. البته جنبه‌ی فرهنگی حتماً در ورزش هست و لازم است و باید دنبال شود؛ اما آن هسته‌ی اصلی در ورزش، تربیت و پیشرفت جسمانی است. آدم‌های مریض، آدم‌های بیحوصله، آدم‌هایی که تواناییها و قدرت‌هایی را که خدا در جسم یک انسان گذاشته، اصلاً نمیشناسند؛ چه برسد به این‌که بخواهند آن را در میدان‌های عمل بروز بدهند، خیلی ازشان امید کاری نمیشود داشت. این جسم کوچک - همین جسمِ با این حجم و با این عرض و طول مختصری که بنده و شما داریم - تواناییهایش خیلی بیش از اینهایی است که ما داریم از آن استفاده میکنیم؛ این را در آینده بشر کشف خواهد کرد. در همه‌ی رشته‌های ورزشی این مسأله وجود دارد که گوشه‌هایی از تواناییهای جسمانی بشر بروز میکند. ما در حال عادی، این پا را برای این میخواهیم که از این‌جا بلند شویم و به محل کارمان در یک کیلومتری یا دو کیلومتری، یا کمتر یا بیشتر، برویم یا همین‌قدر را برگردیم؛ یا خم شویم و چیزی را از این‌جا برداریم و در آن‌جا بگذاریم - استفاده‌ی ما از این جسم، همین اندازه است - اما تواناییهای جسم همین است؟! نه. وقتی شما میبینید که یک انسان مثلاً صد و بیست، سی کیلوگرمی، وزنه‌یی سه برابرِ وزن خودش را بالای سرش می‌برد؛ یا یک خانم جوانی، هشت هزار و هشتصد و چهل و چند متر از کوه بالا میرود، معلوم میشود که حد توانایی ما، فقط بالا رفتن از این پله‌ها نیست. ببینید چقدر فاصله است بین بالا رفتن از طبقه‌ی اول به طبقه‌ی دوم، تا رفتن به ارتفاع پنج هزار و چند صد متری و شصت و چند روز در آن‌جا زندگی کردن! این، به زبان آسان می‌آید؛ ولی خیلی چیز فوق‌العاده‌یی است. این، گوشه‌یی از تواناییهای جسمی انسان را نشان میدهد؛ این است توانایی جسمی بشر.

انسان از همه‌ی موجودات عالم، قویتر است و خدای متعال ذره ذره‌ی بافت‌های در هم تنیده‌ی این جسم را از مغز بگیرید - آن‌طور که صاحبان این فن برای ما میگویند، هنوز علم بشر عمده‌ترین کارکرد حجم مغز را نشناخته و اصلاً نمیشناسد که این بخش مغز برای چیست - تا بقیه‌ی اعضای بدن انسان، طوری خلق کرده که ما هنوز بدن خودمان را نمیشناسیم. یکی از مهمترین کارهای ورزش این است که دایم میدان‌های تازه و افق‌های تازه‌یی را باز میکند و قابلیت‌های جسم انسان و قدرت پروردگار را در به وجود آوردن این جسم، در خلق این شییء بدیع که نامش انسان است، نشان میدهد. این جسمِ با این همه دارای تحرک، با یک عامل معنوی همراه است و آن عامل، خرد و اراده‌ی انسان است، که انسان میتواند این دو را به کار بگیرد و جسم را هدایت کند و در جهت‌های گوناگون آن را حرکت بدهد. آن اراده هم خودش یک چیز فوق‌العاده‌یی است. گاهی انسان میخواهد - همان‌طور که گفتم - از طبقه‌ی اول به طبقه‌ی دوم برود؛ حوصله ندارد، حال ندارد؛ اراده‌ی او این‌قدر نیست که یک چیز سنگینی را از این‌جا بردارد و آن‌جا بگذارد؛ اما همین اراده این‌قدر توانایی دارد که برود روی بام دنیا؛ روی قله‌ی اورست. ببینید چقدر فاصله است! دکترها به ده دقیقه ورزش صبحگاهی قانعند و میگویند صبح‌ها فقط برای ده دقیقه دست‌ها و پا و سر را تکان بدهید؛ اما اراده‌ی انسان کم میآورد و میگوید نمیتوانم. هر چه هم میگوییم چرا ورزش نمیکنی، میگوید نمیتوانم. «نمیتوانم»؛ یعنی ظرف من خالی است و در این حد، اصلاً این ظرف توانایی ندارد؛ اما وقتی با همین ظرف بنا میکنیم کار کردن، میبینیم رفت تا قله‌ی اورست! چطور این ظرف خالی بود؟ برای این‌که آن را به کار نگرفته بودیم.

شما خانم‌ها خیلی کار بزرگی کردید؛ دست‌تان درد نکند، پاتان درد نکند؛ همچنین شما جوان‌های عزیز که رفتید؛ همچنین مسؤولان محترمی که این کارها را برنامه‌ریزی کردند. از این‌که بحمداللَّه این توفیق را به دست آوردید، خیلی خوشحال شدیم.

شما با فرهنگ خودتان به قله اورست رفتید. «یا فاطمةالزهراء»؛ این فرهنگ شماست؛ این مال شماست؛ و نشان‌دهنده‌ی همین کشور سرافراز امروز است که در ورزش این کار را میکند؛ در بخش علمی آن‌طور پیشرفت میکند؛ در بخش‌های تجربی و عملی و فنی هم آن‌طور پیشرفت میکند؛ آن انرژی هسته‌ییاش است، آن بخش سلول‌های بنیادیاش است و در بخش‌های سیاسی و کارهای فراوان گوناگون دیگر هم همین‌طور است. این ملت مثل جسمی که نبض آن میزند و از همه طرف در حال رشد است، دارد کار میکند. این، نشان‌دهنده‌ی یک ملت زنده است. این ملت زنده، شعارش همین چیزهایی است که شما در آن‌جا مطرح کردید: نام خدا را آوردید، نام اولیای خدا را آوردید، نام مقدس فاطمه‌ی زهرا (سلام‌اللَّه) را آوردید.

ما از همه‌تان متشکر هستیم و امیدواریم که همین اشکالاتی هم که گفتند، همت کنید تا برطرف شود و کاری کنید که این رشته‌ی ورزشىِ کاربرددار هر چه بیشتر رشد کند. بعضی از رشته‌های ورزشی اصلاً کاربرد ندارند؛ مثلاً شمشیربازی. وقتی یک نفر قهرمان شمشیر بازی میشود، کاربردش چیست؟ یا از این قبیل چیزها، که حالا اگر من از رشته‌های ورزشی بی‌فایده اسم نیاورم، بهتر است؛ اما این ورزش مثل خیلی از ورزش‌های دیگر، کاربرد دارد؛ این ورزش، مستقیم با زندگی مردم تماس دارد و از تولید به مصرف است و همه میتوانند آن را مصرف کنند. این ورزش را رشد بدهید و آن را تشویق کنید.

بنده گاهی اوقات که بر همان تنبلىِ مورد بحث و بر ضعف‌های مربوط به سن و پیری فایق میآیم، چند قدمی از کوهستان‌های اطراف تهران میروم بالا و میبینم هیچ‌کس نیست! غصه میخورم. در کوهستان، جاهایی هست که ساختمان‌ها در زیر پا پیداست؛ این همه آدم در اتاق‌ها خوابیده‌اند که در بین آنها جوان هست، در بین آنها کسانی هستند که ظاهر جسم‌شان اقلاً ده برابر ما توان و قدرت دارد؛ اما از این اتاق‌ها بیرون نمیآیند، ولی ما از این گوشه‌ی شهر با سنِ نزدیک به هفتاد سال، میرویم آن‌جا. دل انسان خیلی غصه‌دار میشود که چرا آنها در آن‌جا چهار قدم بالا نمیآیند و از این امکان استفاده نمیکنند. شما امکانات و اتوبوس بگذارید که اگر کسی خواست از پایین شهر و از راه‌های دور به این ارتفاعات بیاید، بتواند. ارتفاعات بعضی از شهرها یک خرده با شهر فاصله دارد، بنابراین، وسایلی فراهم کنید که اگر کسی خواست، بتواند بیاید - حالا اگر کسی همت نکرد و اراده نکرد، آن، بحث دیگری است - و تشویق بشوند؛ نگویند وسیله نداشتیم و نیامدیم.
منبع:سایت حضرت آیت الله خامنه ای(روحی له الفدا)http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3321
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
شناسنامه وبسایت
آدرس : VOREZG.ir
عنوان : ورزگ نیوز
زیرنظر : کانون فرهنگی خاتم الانبیاء (ص) ورزگ
تأسیس : تیر ماه 91
تلفن تماس: 09105098009
ایمیل: Vorezg@chmail.ir
لوگوی صوتی ما:


کد لوگوی ما:

وبسایت خبری روستای ورزگ


به کانال تلگرامی ورزگ نیوز بپیوندید:

آمار بازدیدکنندگان
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :

اسکرول بار